Niezapomniany bankiet – co powinno się na nim znaleźć?

Jeśli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest organizacja dużej imprezy, najlepiej będzie, jeśli zaczniesz od sporządzenia listy i odpowiedzenia sobie na kilka pytań odnośnie tego eventu.

Wybór miejsca

Znalezienie przestrzeni dla bankietu jest krokiem, od którego należy zacząć. Wiele hoteli i instytucji publicznych oferuje wynajem sal i przestrzeni, w których możemy zorganizować niemal dowolny event. Możemy też zdecydować się na imprezę plenerową, ale wtedy warto wybrać miejsce, które posiada odpowiednie zaplecze na wypadek niekorzystnej pogody, np. namiot, w którym można schronić się przed deszczem. Niektóre mają własną ofertę gastronomiczną, co znacząco ułatwia organizację, jeśli jednak oferta ta nas nie usatysfakcjonuje, możemy skorzystać z usług zewnętrznej firmy cateringowej.

Organizacja przestrzeni

Jeśli wybraliśmy już miejsce, musimy się zastanowić, jak zorganizować przestrzeń, w której odbędzie się bankiet. Sale bankietowe w hotelach zazwyczaj są już wyposażone we wszystkie niezbędne meble, takie jak stoliki, krzesła, a nawet sofy. Nieco inaczej może wyglądać sytuacja w wypadku imprez plenerowych, ponieważ właściciel terenu posiada zazwyczaj ograniczone zasoby.

W takim wypadku możemy postawić na styl rustykalny, bądź klasyczną elegancję garden party. Tak czy inaczej musimy zadbać o wygodę naszych gości. Na szczęście, jeśli organizator nie posiada odpowiednich mebli, możemy skorzystać z usług odpowiedniej firmy, oferującej np. wypożyczenie sof w Warszawie.

Impreza tematyczna?

Możemy również zdecydować się na organizację imprezy tematycznej, szczególnie jeśli nasze wydarzenie wpisuje się w obchody karnawału. Zakres tematyczny jest ogromny: lata 20, James Bond, Dziki Zachód, postaci z bajek, itp. – co tylko przyjdzie nam do głowy. Wypożyczalnia scenografii w Warszawie pomoże nam zrealizować nawet najśmielszy pomysł.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − czternaście =