Jaką piżamę wybrać na lato?

Spanie latem rzadko kiedy jest przyjemnym wypoczynkiem. I to nie tylko ze względu na komary, o wiele większym problemem jest wysoka temperatura w pomieszczeniu i duchota. Komfort snu można sobie podnieść wybierając odpowiednie akcesoria – cienką kołdrę, lekką pościel i oczywiście wygodną piżamę. Trudno jest wybrać idealną piżamę na lato. Z jednej strony, kiedy zasypiamy w mieszkaniu jest gorąco, z drugiej nad ranem przez otwarte okna wpływa chłodne powietrze.

Odpowiedni strój chroni ciało, a zwłaszcza nerki przed przeziębieniem, a jednocześnie pozwala skórze oddychać i niweluje pocenie się. Letnia piżama powinna być elastyczna i miękka – w końcu podczas snu robi się dziesiątki rotacji, a wygodny ubiór znacznie zwiększy komfort podczas spania.

Przegląd materiałów

Piżamy damskie są wykonywane z bardzo różnych materiałów. Latem najlepiej sprawdzają się te naturalne, ponieważ oddychają i odprowadzają wilgoć. Do najbardziej polecanych materiałów na lato należy jedwab – jest delikatny i przyjemny w dotyku. Dobrze oddycha także bawełna, chociaż piżama powinna mieć odrobinę wiskozy lub lyocell – materiałów sztucznych poprawiających elastyczność. Niewielka domieszka nie wpłynie na przewiewność, ale zwiększy wygodę podczas snu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − dwanaście =