Jakiego sprzętu potrzeba do regularnego pływania?

Nie potrzebujesz wiele sprzętu, aby zacząć pływać. Musisz jednak czuć się komfortowo w wodzie, a to oznacza umiejętność unoszenia się na wodzie i zmuszania się do tonięcia.

Istnieją następujące niezbędne elementy do regularnego pływania:

Strój kąpielowy 

Nie musisz nosić specjalnego stroju kąpielowego, chociaż możesz chcieć takiego, który jest ściśle dopasowany, aby nie ciągnął się w wodzie i nie spowalniał cię. Jeśli zamierzasz pływać na okrągło (pływanie w tę i z powrotem), będziesz chciał czegoś, co utrzymuje ciepło ciała, a jednocześnie nie przepuszcza wody.

Gogle

Gogle pomagają utrzymać oczy bezpieczne od chloru lub słonej wody poprzez zapobieganie przedostawaniu się do oczu, gdy nurkujesz w basenie. Chronią one również przed światłem słonecznym, dzięki czemu nie zostaniesz oślepiony patrząc na powierzchnię wody podczas pływania na odkrytym basenie lub plaży.

Pasek na kostce

Paski na kostce utrzymują stopy razem podczas pływania, dzięki czemu nie obijają się one i nie utrudniają poruszania się w wodzie.

Zatyczki do uszu lub ochraniacze na uszy

Zatyczki do uszu to dobry pomysł, jeśli zamierzasz robić okrążenia w krytym basenie lub jeśli masz wrażliwe uszy, które mogłyby zostać uszkodzone przez ekspozycję na chlor w publicznych basenach lub jacuzzi. Ochraniacze na uszy mogą pomóc w zapobieganiu dostawania się wody do uszu, jeśli pływasz na zewnątrz lub w zimnej wodzie.

Ręcznik

Będziesz potrzebował ręcznika do osuszenia się po pływaniu (a może nawet w trakcie).

W razie potrzeby, można zaopatrzyć się w te, jak i inne artykuły, korzystając z asortymentu sklepu na wymienionej witrynie https://finispoland.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 2 =