Co może przydać się w lesie?

Podczas wyprawy do lasu, kiedy nie zamierzamy iść leśną ścieżką z koszykiem z grzybami, tylko planujemy przedzierać się między krzewami, drzewami i innymi roślinami, warto mieć ze sobą kilka przedmiotów, które poprawią nasze bezpieczeństwo. Oczywiście nie wolno zapominać o odpowiednim stroju – nieprzemakalne buty, grube skarpety, warstwowy strój i obszerna kurtka to obowiązkowe elementy wyposażenia. Konieczne będzie też zabranie ze sobą wysokoenergetycznego prowiantu, a jeśli sytuacja pozwala, to warto też zabrać gorący napój w termosie. A jakie inne gadżety możemy zabrać, by pobyt w lesie był bezpieczny?

Survival w lesie – co zabrać?

Leśny survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Dlatego wśród akcesoriów zabieranych do plecaka koniecznie powinna znaleźć się apteczka, a w niej takie podstawowe wyposażenie jak bandaże i coś do odkażania. Warto też pamiętać o latarce oraz wyposażeniu do rozpalenia ognia. W tej roli sprawdzą się oczywiście zapałki bądź bardziej niezawodne zapałki sztormowe, które rozpalimy nawet w niekorzystnych warunkach.

Przydatne będą też noże i scyzoryki, a gdy spodziewamy się dużego zagęszczenia roślinności, wtedy naszym wsparciem będzie ostra i wygodna w użytkowaniu maczeta, z pomocą której przedrzemy się nawet przez największe zarośla. Obowiązkowe są także liny, paracordy i sznurki o różnej długości i grubości. Z ich pomocą zaimprowizujemy awaryjne nosze, wystarczy też rzucić na rozciągnięte liny plandekę lub płachtę nieprzemakalną, by stworzyć szybkie schronisko na noc lub na czas ulewy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 5 =