Jakie dzieci potrzebują treningu umiejętności społecznych?

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) lub zespołem deficytu uwagi/nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) mogą mieć trudności z umiejętnościami społecznymi.

Trening umiejętności społecznych jest rodzajem terapii, która uczy dzieci, jak wchodzić w interakcje z innymi w pozytywny sposób, np. jak zawierać przyjaźnie, grać w gry i rozwiązywać konflikty. Trening umiejętności społecznych może pomóc dzieciom, które mają problemy z interakcją z innymi dziećmi z powodu autyzmu lub ADHD. Jeżeli masz dziecko z tymi zaburzeniami i mają problemy z nawiązywaniem kontaktów to warto sprawdzić stronę http://puer-zawiercie.pl/, która oferuję treningi umiejętności społecznych dla takich dzieci.

Dzieci z ASD lub ADHD mogą potrzebować treningu umiejętności społecznych, jeśli:

Mają problemy z nawiązywaniem przyjaźni

Często są samotne. Mają trudności z wyrażaniem się wobec innych lub byciem zrozumianym przez innych. Mogą nie wiedzieć, jak bawić się z innymi dziećmi, co może prowadzić do frustracji i tantr. Łatwo ulegają frustracji, gdy próbują bawić się z innymi dziećmi, które nie chcą z nimi współdziałać.

Nie są w stanie zrozumieć uczuć innych osób

Mogą nie zdawać sobie sprawy, kiedy kogoś denerwują. Mogą mówić lub robić rzeczy, które ranią uczucia innych ludzi, nawet jeśli nie mają takiego zamiaru. Nie są w stanie zrozumieć wskazówek społecznych, takich jak język ciała i wyraz twarzy.

Mają trudności z inicjowaniem lub utrzymaniem rozmowy

Mogą nie być w stanie zrozumieć sarkazmu lub innych form humoru. Mają problemy z odczytywaniem sygnałów społecznych, takich jak język ciała i mimika twarzy. Nie są w stanie zainicjować lub utrzymać rozmowy podczas zabawy z innymi dziećmi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =