Jak zrobić zdjęcia ślubne? Porady dla fotografa

Podczas tak ważnego zadania jakim jest robienie zdjęć ślubnych, trzeba pamiętać o wielu czynnikach. Dlatego warto zaplanować sobie cały dzień, aby nie zapomnieć o którymś z elementów.

Planowanie sesji

Jest to ważny element, ponieważ sesja zdjęciowa (zobacz przykładową ofertę: fotografie ślubne Katowice) tworzy historię z całego dnia. Przed przystąpieniem do robienia zdjęć można poszukać ciekawych miejsc, które następnie wykorzysta się podczas kadrowania. Potrzebne są zdjęcia z każdego etapu dnia, dlatego zaplanować należy nawet te wydarzenia, które poprzedzają główną ceremonię. Niech to będzie spójna historia. Wcześniejsze wejście na salę weselną pozwoli na zapoznanie się z otoczeniem, dzięki czemu łatwiej będzie zaplanować wykonywanie zdjęć.

Sprzęt

Przygotowanie sprzętu przed uroczystością jest niezwykle ważne. Warto zabrać ze sobą kilka obiektywów, a nawet dodatkowy aparat. Do zestawu potrzebna jest także lampa błyskowa, ponieważ zdjęcia robione na sali weselnej mogą być niedostatecznie doświetlone. Oczywiście nie może zabraknąć miejsca na karcie pamięci, dlatego konieczne jest wzięcie kilku sztuk. To samo tyczy się baterii, bez których nie byłoby możliwe wykonywanie zdjęć.

Odpowiednie zdjęcia

Warto zaskoczyć parę młodą jakimś unikalnym pomysłem na zdjęcia, na pewno to docenią. Można również zapytać jakich zdjęć oczekują. W obiektywie powinni znajdować się nie tylko nowożeńcy i goście, ale także małe detale znajdujące się wokół, np. obrączki. Warto popracować też nad swoim zachowaniem podczas zdjęć i przede wszystkim być uprzejmym, a także nie przeszkadzać zbytnio osobom w pobliżu. Podczas ślubu wiele się dzieje, a to wymusza na fotografowi sprawność w wykonywaniu ujęć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =