Jak zabezpiecza się kontenery używane w transporcie?

Transport kontenerowy jest powszechnym sposobem dostarczania towarów o dużych gabarytach (ewentualnie drobnicowych) do miejsc docelowych na całej kuli ziemskiej. Może się odbywać drogą morską (statek towarowy), lądową (głównie kolej) lub powietrzną (samolot) i charakteryzuje się łatwością przeładunków oraz organizacji dostaw. Dla przewoźników istotną kwestią jest zwłaszcza odpowiednie zabezpieczenie kontenerów przed uszkodzeniami, wstrząsami i upadkiem, tak aby bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego.

Plomby i właściwe ułożenie towaru to gwarancja sukcesu

Do zabezpieczania kontenerów (z otwieranym dachem albo plandeką) wykorzystuje się przede wszystkim takie produkty, jak plomba butelkowa czy paskowa. Są one wytrzymałe i chronią zbiornik przed jego otwarciem przez osobę do tego nieupoważnioną. Stanowią także niezbity dowód w sytuacji kradzieży towaru. Są dostępne na https://andpol.poznan.pl/.

Jednym z kluczowym elementów procesu właściwego zabezpieczenia kontenera jest również odpowiednie ułożenie w nim jak największych ilości ładunków, tak aby możliwie jak najściślej wypełnić przestrzeń. Puste miejsca należy dodatkowo wypełnić drewnem, styropianem albo kartonami, ewentualnie specjalnymi poduszkami powietrznymi, tak aby uchronić towar przed przemieszaniem się i wstrząsami.

Poza tym każdy kontener unieruchamia się i ogranicza możliwość jego przesuwania po pokładzie za pomocą klinów drewnianych, pasów, lin, odciągów lub zaczepów. Na koniec można też zastosować siatkę albo drewnianą barierę, aby dodatkowo ustabilizować ładunek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 4 =