Jak odświeżyć wygląd swojego auta?

Przeróbka samochodu, odświeżanie, zwane potocznie tuningiem, to nie tylko zmiany dotyczące silnika, układu hamulcowego i wydechowego czy zawieszenia, ale także odnoszące się do wyglądu karoserii i wnętrza pojazdu. Jeszcze do niedawna w tym celu stosowano specjalne lusterka, większe zderzaki czy wloty powietrza. Dzisiaj odświeżanie wyglądu samochodu nabrało zupełnie innego znaczenia. Producenci proponują obecnie głównie kopie elementów z aut seryjnych, ale usportowionych. Elementy są delikatnie zmienione, ale wciąż pasują do konkretnego modelu samochodu. Szeroki wybór takich części można znaleźć na stronie: https://eibach.pl/.

Karoseria i zawieszenie

Od niedawna dużą popularność zdobywa oklejanie części karoserii lub też całych samochodów foliami karbonowymi, standardowymi kolorami z połyskiem lub czarnym i białym matem. Do tego najlepiej sprawdzają się duże koła. Kolejnym trendem jest tzw. german style, czyli auto zdecydowanie obniżone, bez przetłoczeń i listew, posiadające szerokie felgi oraz niskoprofilowe opony. 

Innym pomysłem jest upodabnianie auta do amerykańskich modeli (tzw. US style). W tym celu warto zastosować np. zderzaki z lampami obrysowymi. Wciąż w modzie pozostają delikatne zmiany w wyglądzie pojazdu, zestawione z nowym lakierem na karoserii. Mowa tutaj między innymi o przestylizowanych zderzakach, alufelgach czy zawieszeniach. Samochód dzięki tym dyskretnym zmianom nabiera ciekawego wyglądu i zyskuje efekt odświeżenia, często też bez ponoszenia wysokich kosztów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 4 =