Baseny w ogrodzie – jak o nie dbać?

Ciepłe miesiące najlepiej jest spędzić aktywnie. Dlatego ogród powinien być tak urządzony, żeby dawać ochłodę i możliwość różnych zajęć. Basen jest zatem idealnym pomysłem. Chcąc utrzymać go w dobrym stanie, warto przestrzegać kilku zasad. Jak dbać o basen ogrodowy?

Przede wszystkim czysta woda

Higiena podczas korzystania z basenu jest kluczowa. Woda, która się w nim znajduje musi być zatem filtrowana i krążyć w zamkniętym układzie. Filtr powinien być wyposażony we wskaźnik informujący o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu zabrudzenia. W momencie osiągnięcia granicznego poziomu, należy go wypłukać, a po około 2-3 tygodniach wymienić na nowy.

Basen warto również wyposażyć w specjalne skimery, które umożliwiają szybkie zasysanie zanieczyszczeń (liści, włosów, piasku itp.), które pojawiają się na powierzchni lustra wody. Najlepszym wyjściem jest poszukanie zestawu, który zawiera już potrzebne filtry oraz akcesoria (np. zestaw naprawczy, łatki). Warto zastanowić się nad basenem Steel Pro Max, który sprzedawany jest wraz z całym niezbędnikiem.

Dbając o basen trzeba również wiedzieć, jak go opróżnić lub wymienić wodę, żeby nadawał się do ponownego użycia. Na rynku dostępne są pompy, dzięki którym możliwe jest wypompowanie wody za pośrednictwem spustu w dnie. Można je zamówić na https://www.baseny-warszawa.pl/pompy-basenowe-c-1_20.html.  Takie rozwiązanie jest szybkie i pozwala skierować wodę na konkretny teren, przez co można wykorzystać ją ponownie na przykład do podlewania trawnika czy ogródka. Jest to korzystne zarówno dla środowiska, jak i portfela.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − pięć =