Hartowanie to nic innego jak rodzaj obróbki cieplnej metalu. Proces ten przebiega w kilku etapach. Na samym początku następuje rozgrzanie elementu do temperatury hartowania. Gdy materiał zostanie odpowiednio nagrzany, rozpoczyna się przebudowa struktury wewnętrznej materiału. Następnie metalowa część musi zostać szybko schłodzona. Dlaczego ta metoda przeważa nad innymi oraz jakie jest jej zastosowanie? Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Wśród największych zalet hartowania stali wymienia się fakt, że proces ten generuje niewielkie odkształcenia. Ponadto jest niezwykle energooszczędny. Jednak to twardość oraz wytrzymałość uzyskanego produktu decyduje o tym, że hartowanie indukcyjne należy do najczęściej stosowanych rodzajów obróbki metali. Należy także podkreślić, że otrzymany materiał wykazuje ponadprzeciętną odporność na ścieranie. Osoby zainteresowane tą metodą mogą z powodzeniem udać się na stronę internetową http://hartomed.pl/hartowanie-indukcyjne/.
Hartowanie indukcyjne zalicza się do metod hartowania warstwy powierzchniowej. Ten rodzaj obróbki najlepiej sprawdza się w przypadku ulepszania właściwości mechanicznych drobnych elementów. Najczęściej temu procesowi poddaje się wały korbowe i koła zębate, jak również drążki skrętne, pierścienie obrotowe czy przeguby homokinetyczne. Korzystając z usługi hartowania powierzchniowego, warto pamiętać, że metoda ta zapewnia wysoki stopień odtwarzalności.