Co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami montera?

Monter to osoba zajmująca się na co dzień wykonywaniem instalacji elektrycznych, grzewczych czy kanalizacyjnych oraz innych systemów. Z tego względu musi posiadać dużą wiedzę i wyobraźnię, a także korzystać z wielu profesjonalnych narzędzi oraz akcesoriów. Mowa tutaj m.in. o śrubokrętach, młotkach, wiertarkach, rozetach maskujących plastikowych, zaślepkach czy miernikach napięcia. Wymienione elementy posiada w swojej ofercie większość stacjonarnych i internetowych sklepów budowlanych. 

Wymagana jest duża różnorodność sprzętów 

W skrzynce narzędziowej każdego montera muszą się znaleźć w pierwszej kolejności podstawowe narzędzia ręczne, takie jak młotek do przybijania i wyciągania gwoździ, zestaw śrubokrętów do wkręcania śrub, klucze (płaskie i Torx), kombinerki, miarka zwijana, szczypce (najlepiej izolowane i boczne), ołówek stolarski, taśma izolacyjna, nożyk z wysuwanym ostrzem trapezowym, a także ściągacz izolacji z kabli i przewodów.

Drugą kategorię niezbędnych sprzętów stanowią elektronarzędzia, w tym zwłaszcza porządna wkrętarka akumulatorowa, wiertarka, szlifierka kątowa oraz pilarka. Zaleca się, aby wszystkie wymienione elementy pochodziły od uznanych producentów, ponieważ jest to gwarancja ich wytrzymałości i wysokiej funkcjonalności. Oprócz tego w swoim ekwipunku podręcznym monter powinien koniecznie posiadać wskaźniki napięcia i mierniki podstawowych parametrów elektrycznych. Nie może też zapomnieć o:

nasadkach na profile stalowe

– wkładkach gwintowanych i tulejach ochronnych

– drobnych łącznikach w postaci gwoździ, śrub, kołków, nitów gwintowanych, nitonakrętek czy kotew

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 13 =