Co musi być regularnie sprawdzane w wózkach widłowych?

Zadaniem każdego operatora, jak i osoby dbającej o stan techniczny maszyn jest regularne sprawdzanie różnych podzespołów. Przyglądamy się więc bliżej tej tematyce. Sprawdzamy na jakie aspekty należy zwrócić baczną uwagę. Dzięki powyższemu wózki będą mogły służyć bezawaryjnie przez lata.

Układ chłodzenia

Powyższa kwestia dotyczy wyłącznie tych maszyn, które posiadają napęd spalinowy. Co prawda są one coraz częściej wypierane przez wózki elektryczne, jednak zanim to całkowicie nastąpi, minie jeszcze wiele lat. Pojazdy na benzynę lub olej napędowy muszą mieć sprawny system chłodzenia motoru. Trzeba więc dbać przede wszystkim o to, by była w nim odpowiednia ilość płynu. Chłodnica silnika Nissan H25 umożliwia łatwe sprawdzanie poziomu cieczy – wystarczy tylko unieść pokrywę silnika. Dlatego właśnie należy robić to zawsze przed rozpoczęciem pracy.

System hydrauliczny

By móc sterować podnośnikiem oraz manewrować, sprawny musi być układ hydrauliki. W nim także stosowany jest specjalny płyn, którego poziom musi być odpowiedni. Dlatego również on musi być regularnie sprawdzany, najlepiej każdego ranka tuż przed odpaleniem maszyny. Nie wolno dopuścić do pracowania na sucho pompy hydraulicznej do wózka widłowego, ponieważ jej budowa jest dość skomplikowana. Zapowietrzenie się doprowadzi do błyskawicznego zatarcia łopatek i nieodwracalnego uszkodzenia tego podzespołu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + osiemnaście =