Aby siatka wspinaczkowa spełniała swoje zadanie, należy ją solidnie przymocować. Mimo że podlega znacznie mniejszym przeciążeniom niż model używany na placu zabaw, wciąż wymaga starannego montażu. W przypadku siatki montowanej w przydomowym ogrodzie zwykle używa się konstrukcji drewnianych, które z użyciem specjalnych uchwytów przytwierdzane są do betonowych bloczków w ziemi. Alternatywą może być jej montaż pomiędzy drzewami. Dzięki temu można znacznie ułatwić sobie pracę, ale również ją przyspieszyć. Ponadto nie wymaga wtedy specjalnego miejsca ani tworzenia konstrukcji nośnych. Dla celów domowych sprawdzi się siatka z cieńszej liny, wytwarzana metodą bezwęzłową lub inna o optymalnej wytrzymałości.
Decydując się na siatkę wspinaczkową w ogrodzie, można ją dopasować do potrzeb naszego dziecka. Możliwości są niemal nieograniczone, zwłaszcza gdy stosujemy łącznik kulowy do lin. Dzięki niemu można ją dowolnie rozbudowywać i wstawiać nowe elementy.
W ten sposób konstrukcja odpowiada na potrzeby najmłodszych użytkowników, a wraz z upływem czasu będzie można ją modyfikować. Ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie z siatki tunelu i przejść pomiędzy drzewami. Decydując się jednak na jej montaż należy pamiętać, że powinna spełniać niezbędne zasady bezpieczeństwa. W związku z tym wszystkie jej komponenty powinny posiadać odpowiednie certyfikaty jakości. Podczas instalacji istotną rolę pełni też rodzaj gruntu, na którym będzie znajdować się atrakcja.