Z tych materiałów robiona jest dobra zastawa stołowa

Zastawa stołowa to inwestycja na wiele lat. Będzie ona używana na co dzień lub podczas uroczystych posiłków spożywanych w większym gronie. Na rynku dostępne są zastawy wykonane z różnych materiałów, różniące się od siebie designem i funkcjonalnością. Przed zakupem warto zastanowić się, która z nich będzie najlepsza.

Jaką zastawę stołową wybrać?

Najbardziej elegancka i najczęściej wybierana zastawa wykonana jest z porcelany. Materiał ten jest wytrzymały, dzięki czemu można ją myć w zmywarce. Zastawa porcelanowa będzie bardzo stylowo prezentowała się na każdym stole. Może ona składać się z różnej ilości elementów, ale zazwyczaj nie zawiera ona sztućców. W takiej sytuacji można je skompletować osobno kupując widelce, łyżki i noże na sztuki. Chętnie wybierana jest także zastawa wykonana ze szkła hartowanego. Jej cena jest bardziej przystępna, a elementy odporne są na uszkodzenia i zarysowania. Nie jest ona jednak tak elegancka, jak ta wykonana z najwyższej jakości porcelany.

Wybierając zastawę, trzeba wziąć pod uwagę także ilość elementów, z których się ona składa. Jeśli będzie ich bardzo dużo należy przemyśleć, czy będziemy mieć miejsce na odpowiednie jej przechowywanie. Najbardziej praktyczne są zestawy, w skład których wchodzi płaski duży talerz obiadowy, głęboki talerz na zupę, bulionówka, talerzyk deserowy i sałatkowy. Niekiedy zawierają one także filiżanki i podstawki. Warto pamiętać, że swoją zastawę można także na bieżąco uzupełniać o dodatkowe elementy, takie jak miski na sałatki czy patery na ciasto.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 6 =