Na czym polega naprawa dylatacji?

Jeśli masz wyciek w swoim betonie z powodu dylatacji, możesz zastanawiać się, czy konieczne jest wezwanie profesjonalisty do naprawy. A jeśli tak, to co obejmuje naprawa dylatacji?

Kompensatory są używane w płytach betonowych, aby umożliwić płytę do rozszerzania i kurczenia się, jak się nagrzewa i chłodzi. Są one zazwyczaj zainstalowane wzdłuż krawędzi płyt betonowych, ale mogą być również stosowane w innych obszarach budynku, gdzie jest ruch lub zmiany temperatury, które muszą być dostosowane.

Gdy dylatacja jest uszkodzona woda może wyciekać do przestrzeni między betonem a asfaltową nawierzchnią, powodując dalsze szkody w czasie. Jeśli podejrzewasz, że Twoja dylatacja jest nieszczelna, oto trzy rzeczy, których należy szukać:

Sprawdź, czy nie ma wycieków

Sprawdź, czy na zewnątrz budynku nie ma żadnych rozlanych płynów. Jeśli wokół ścian zewnętrznych budynku znajdują się kałuże wody lub błota, może to oznaczać, że w jednym z urządzeń dylatacyjnych jest nieszczelność. Przed skontaktowaniem się z profesjonalnym wykonawcą w celu dokonania napraw, należy sprawdzić, czy po wszystkich stronach budynku nie ma tego typu wycieków.

Obejrzyj budynek

Innym sposobem na sprawdzenie, czy istnieje problem z jednym lub kilkoma złączami wokół budynku, jest ich samodzielne wyczucie. Szukaj pęknięć w stawach zaprawy wokół budynku. Jeśli jest problem z jednym z połączeń, będzie to oczywiste w dotyku. Jeśli są luźne lub mają szczeliny między sobą, to w jednej z nich może być nieszczelność. Naprawa dylatacji, może być bardzo prostym i niedrogim zadaniem, w zależności od rodzaju dylatacji, która jest naprawiana. Jeśli szczeliny są wypełnione luźną lub brakującą zaprawą, to prawdopodobnie trzeba je wypełnić nową zaprawą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 14 =