Materiały używane do szycia sukni ślubnych

Suknie ślubne to kreacje wyjątkowe, które bez wątpienia zasługują na szczególne miejsce w modzie. Z uwagi na to są wykonywane z bardzo wielu różnych materiałów, posiadających wiele zalet. Są to zarówno materiały wykorzystywane powszechnie, jak i tkaniny, które w szafie spotkać można niezwykle rzadko. Mało tego, moda wciąż się rozwija, a salony ślubne i domy mody eksperymentują, tworząc i testując suknie z coraz to nowych materiałów. Jakie zatem materiały są używane do szycia sukni ślubnych?

Najpopularniejsze materiały

Nie sposób jest wymienić wszystkie rodzaje materiałów, z których tworzy się suknie. Istnieją jednak wśród nich takie, które z uwagi na swoje zalety i prezentacje, są najbardziej popularne. Pierwszym materiałem jest atłas. Jest to rodzaj gładkiej i delikatnej tkaniny, którego którą charakteryzują perłowe kolory.

Rodzajem samego atłasu jest satyna, która jest nieco bardziej elastyczna. Innym przykładem jest tzw. szyfon. Suknia ślubna z szyfonu to kreacja lekka i bardzo zwiewna, o płóciennym splocie. Materiał ten wytwarzany jest z przędzy jedwabnej. Zwiewne suknie ślubne są wykonywane również z innych materiałów, a znaleźć je można chociażby tutaj http://boso.nu/tagi/suknie-slubne-zwiewne/.

Do tkanin najszlachetniejszych zaliczane są zaś muślin oraz jedwab. Pierwsza z nich ma dość gęsty splot, lecz cechują ją delikatność i lekkość. Jedwab oprócz tego, cechuje się niespotykanym w żadnym innym materiale połyskiem. Do innych materiałów należą między innymi tafta, organza, czy też tiul.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − siedem =