Kurtka z kapturem czy bez, czyli wybór między zdrowiem a modą

Kurtka to chyba jedna z najpopularniejszych części garderoby. Jej historia wcale nie jest taka długa jak się wydaje. Typowe dla współczesnego rozumienia kurtki, tzw. kurtki alaska, czy parka biorą swoją historię od kurtek szytych przez Eskimosów. Trochę trwało, zanim te chroniące przed skrajnymi temperaturami części odzieży dotarły do Europy, ale jak się już zadomowiły, pozostały na długo.

Kurtka z kapturem czy bez

Jeszcze bardzo niedawno wiele modeli kurtek, nawet zimowych nie posiadało kaptura. Uznawało się, że nie są modne, deformują sylwetkę, są potrzebne wyłącznie w kurtkach specjalistycznych. Dlatego dodawano je do kurtek narciarskich czy przeciwdeszczowych, ale już nie do codziennych, jesiennych czy zimowych. Moda streetowa, która zawładnęła przemysłem modowym w ostatnich kilkunastu latach, zmieniła ten szczegół garderoby. Wybór pomiędzy modą a zdrowiem nie jest już obowiązkowy. Bowiem kurtki z kapturem zadomowiły się chyba na stałe w aktualnej modzie.

Kurtki damskie zimowe z kapturem są zdecydowanie modne i przede wszystkim zdrowe. Szczególnie teraz, gdy pogoda jest tak bardzo zmienna, a wcześniejsze ścisłe podziały na 4 pory roku stały się bardziej płynne. Kurtka z kapturem chroni od wiatru, deszczu i zimna. Jest doskonałym wyborem dla osób, które nie noszą czapek. Wystarczy włożyć na głowę kaptur i w najgorszą pogodę robi się ciepło.

Dobrą opcją jest kurtka z kapturem odpinanym, coraz częściej stosowana we współczesnych modelach.Takie rozwiązanie najczęściej posiada pikowana kurtka damska, która bez kaptura wydaje się być bardziej elegancka. Możliwość odpięcia kaptura w każdym momencie zostawienie go w domu jest zdecydowanie lepsza i wyklucza pytanie o modę i zdrowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 18 =