Każdemu z nas chociaż raz w życiu przydarzyła się jakaś mniej lub bardziej poważna kontuzja. Nie są one związane wyłącznie z uprawianiem sportu. Oblodzony chodnik, niefortunnie postawiona stopa na krawężniku lub zbyt intensywna praca fizyczna mogą skutkować kontuzją w postaci naciągnięcia lub naderwania mięśnia lub ścięgna, bądź gorzej – zwichnięcia albo złamania kończyny.
Za masaż leczniczy, należący do metod fizjoterapii, uznaje się te działania, które stosuje się w celu leczenia chorób, zmniejszania objawów chorobowych lub im zapobieganiu. Masaż leczniczy można stosować w przypadku chorób i dysfunkcji narządu ruchu, takich jak: zapalenie mięśni i ścięgien, przeciążenie po nadmiernym wysiłku fizycznym, stany po stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach i złamaniach. Bardzo ważne jest, by był wykonywany przez wykwalifikowaną osobę, aby nie pogłębić dolegliwości i nie pogorszyć stanu zdrowia. Niech więc nie będzie to pierwsza lepsza kosmetyczka Poznań posiada wiele profesjonalnych salonów masażu, gdzie należy się udać w pierwszej kolejności.
Na masaż leczniczy można zatem wybrać się np. tu: http://shenti.pl/masaz-leczniczy/.
Zwykle kontuzja nie jest na tyle poważna, aby od razu umawiać wizytę u lekarza. Większość kontuzji to przeciążenia i zapalenia. Pomocny w powrocie do zdrowia będzie więc masaż leczniczy. Jeżeli jednak pomimo odpoczynku, okładów, masażu i stosowania się do zaleceń masażysty lub fizjoterapeuty dolegliwości (ból, ograniczenie ruchu, obrzęk, zasinienie, podwyższona temperatura ciała) nie chcą minąć, a nawet z biegiem czasu nasilają się, warto skonsultować się z ortopedą, który zleci badanie RTG, USG lub MRI i zastosuje odpowiednie leczenie.