Logistyka i transport to kwestie, których nie można pominąć w żadnej firmie. Fakt ten dotyczy również przedsiębiorstw działających w branży budowlanej. W praktyce oznacza to konieczność posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego. Czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu firmy budowlanej?
Prowadzenie firmy budowlanej – wbrew pozorom – nie należy do łatwych. Stwierdzenie to dotyczy przede wszystkim strony technicznej, czyli sprzętów i urządzeń umożliwiających wykonywanie określonych prac. Mowa tu zarówno o sprzęcie stacjonarnym, jak i rozwiązaniach mobilnych, do których należy naczepa – urządzenie to, w przeciwieństwie do standardowej przyczepy, nie posiada przedniej osi, dlatego też część naczepy wraz z ładunkiem znajduje się na tylnej osi innego pojazdu, najczęściej jest to ciągnik siodłowy. Wiadomo jednak, że zakup nowego urządzenia wiąże się ze sporym wydatkiem, nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców rozważa alternatywę, jaką jest wypożyczenie sprzętu.
Ostateczny wybór zależy od wielu czynników, istotne jest przede wszystkim to, jak często wspomniana naczepa będzie używana oraz z jakimi kosztami wiąże się zakup nowego urządzenia. Z usług wypożyczalni korzystają zazwyczaj małe firmy, kierując się przede wszystkim względami ekonomicznymi. Decydując się na takie rozwiązanie można uniknąć konieczności przechowywania, serwisowania oraz załatwiania przeglądów technicznych maszyn konkretnego sprzętu.
W zasobach firmy budowlanej powinien znaleźć się również pojazd dostosowany do prac w trudnych warunkach, umożliwiający montaż naczepy. Możliwości jest tutaj wiele, jedną z propozycji, które zasługują na szczególną uwagę jest dostosowany do transportu budowlanego Mercedes Actros. Zastosowanie nowoczesnych elementów sprawia, że pojazd ten odznacza się optymalną wytrzymałością, a przy tym jest ekonomiczny, odporny na korozję i obciążenia, wygodny i bezproblemowy podczas użytkowania. Komfort pracy zapewniają także zastosowane zabezpieczenia, które chronią m.in. lusterka zewnętrzne, reflektory i szyby.