Jakie ubrania nosić, mając figurę gruszki?

Figura gruszki charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem oraz szerszymi biodrami. Jest jedną z popularniejszych figur występujących u kobiet w Wielkiej Brytanii. Posiadając ten typ figury należy skupić się na zrównoważeniu dysproporcji między wąskimi ramionami, a szerszymi biodrami. W ten sposób łatwiej będzie optycznie zbliżyć się do figury klepsydry, która jest uważana za figurę najatrakcyjniejszą u kobiet.

Stylizacja na wielkie wyjście

Gruszki powinny wybierać sukienki dopasowane u góry oraz puszczone lekko w biodrach. Sukienki duże rozmiary często kojarzone są z szerokimi, nijakimi krojami. Nic bardziej mylnego! Należy  unikać za małych, obcisłych sukienek typu tuba. Ponieważ tego typu krój uwydatnia dysproporcje sylwetki. Do takiej stylizacji warto dobrać kopertówkę, którą będzie się nosić przy wyższych partiach ciała, tym samym dodając im objętości. Najlepszymi butami będą te zakończone szpicowato i na wysokim obcasie, ponieważ idealnie wydłużają nogi.

Jak ubrać się na co dzień?

Najlepszym wyborem dla gruszek przy tworzeniu stylizacji na co dzień będą ciemne spodnie, które optycznie wyszczuplają nogi. Najlepiej z lekko rozszerzanymi nogawkami. Jeśli chodzi o bluzki XXL, to dobrym pomysłem są te w poziome paski, dzięki nim optycznie powiększymy biust. Dodatkowo możemy się zdecydować na bluzkę z kieszonką na wysokości biustu, tego typu rozwiązanie także pomoże nam zrównoważyć naturalne dysproporcje sylwetki typowej dla gruszki. Jeśli lubisz szpilki, to idealnie będą się nadawać nawet do codziennej stylizacji, ponieważ optycznie wydłużą nogi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + 14 =