Jakich narzędzi potrzebujemy, aby nauczyć się grafiki trójwymiarowej i modelowania 3D

Grafika trójwymiarowa i modelowanie 3D zaliczane są do grupy o wyższym poziomie trudności, jeśli chodzi o pracę grafika komputerowego. Mimo tego, że dla początkujących użytkowników, takie modele obrazowe mogą wydawać się zbyt skomplikowane i złożone, to każdy jest w stanie nauczyć się projektowania 3D. Poza lekcjami indywidualnymi, które powinny zawierać nie tylko elementy praktyczne, ale i teoretyczne, zalecane jest korzystanie z kursów oraz narzędzi dostępnych w sieci.

Podstawowe zasady projektowania

Obeznanie z podstawowymi zasadami projektowania jest pierwszym krokiem do tego, aby w końcu spróbować swoich sił w grafice trójwymiarowej. Codzienne ćwiczenia z pewnością ułatwią darmowe programy, które bez problemu można znaleźć w sieci – stawiajmy jednak wyłącznie na rozwiązania polecane przez doświadczonych grafików, którzy już przetestowali możliwości danych narzędzi. Jedną z lepszych, płatnych opcji jest program Zbrush (pozwalający na zapoznanie się z modelowaniem 3D). Jego największą zaletą jest uniwersalność – dzięki niemu stworzymy nie tylko efekty specjalne, filmy, ale nawet gry video.

Dla tych, którzy jednak wolą skorzystać z profesjonalnej pomocy stworzone są takie strony jak https://itmedia.pl/. Na portalu możemy zapisać się na szkolenia, na których poznamy tajniki powstawania i tworzenia grafiki trójwymiarowej (dostępne są między innymi: kurs Cinema 4D, kurs grafiki 3D w programie Zbrush oraz Blender). Połączenie nauki zdalnej z indywidualnym poznawaniem wybranych programów graficznych szybko przyniesie efekty i zwiększy naszą wartość jako pracowników na współczesnym rynku pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − pięć =