Jaką pościel wybrać podczas choroby?

Niewątpliwie na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wielu producentów wypuszcza na rynek pościele, które mają być dla nas “zdrowe”, lecz nie wiemy tak naprawdę, co producent rozumie pod tym pojęciem. Warto więc zapoznać się z ogólnymi zasadami zdrowego snu i wyboru jak najlepszej pościeli na czas choroby.

Zdrowa pościel, czyli jaka?

Pościele są bardzo różne i nie zawsze spełniają wymagania, czy też oczekiwania klientów. W czasie choroby najważniejsze jest jednak, aby pościel, pod którą śpimy, była jak najbardziej wygodna i przepuszczała powietrze. Tylko wtedy zapewnimy sobie jakikolwiek komfort snu. Na wielu portalach reklamuje się zdrową pościel jako kołdrę antyalergiczną i poduszkę specjalnie wyprofilowaną – tzw. poduszkę ortopedyczną. Warto jednak zaznaczyć, iż podczas przeziębienia, czy grypy, kiedy dolega nam katar i kaszel, takie rozwiązanie może w ogóle nie pomóc, a wręcz zaszkodzić. Odmienny niż tradycyjny profil poduszki może sprawić, iż będzie ona stwarzała wrażenie ucisku na gardło, a tym samym może powodować u niektórych nawet odruch wymiotny podczas choroby. Z tego powodu nieraz lepiej zmienić podczas przeziębienia poduszką na tę bardziej tradycyjną. W kwestii antyalergicznej pościeli, jeśli tylko nasze dolegliwości nie są spowodowane alergią, to nie ma powodów do jej stosowania.

Jaki materiał pościeli będzie najodpowiedniejszy?

Pościele wykonywane są za bardzo różnych materiałów. Warto pamiętać o tym, że podczas choroby nasze ciało jest zdecydowanie bardziej wyczulone na wszelkie podrażnienia spowodowane np. “gryzącym” materiałem. Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem satynowej pościeli, która będzie idealnym rozwiązaniem na czas choroby. Jest to bardzo delikatny materiał, pod którym aż miło będzie leżeć i wygrzewać się cały dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 10 =