Zalety pisania piórem

Nawet w dzisiejszych czasach pióro kojarzy się z ekskluzywnym artykułem, którym trzeba umieć się posługiwać. Czy to jednak prawda? Oczywiście to dobrej jakości, które ma posłużyć na lata, będzie kosztowało sporo, ale biorąc pod uwagę, jak dużo długopisów w ciągu roku się zużywa, ta kwota przestaje być zawrotna. Do tego dochodzi aspekt ekologiczny i nie tylko. Dlaczego zatem warto się na nie zdecydować i jakie wybrać?

Kulkowe czy wieczne

Klasyczne, wieczne pióro posiada stalówkę, po której ścieka atrament. Niewątpliwie wymaga nieco więcej skupienia, aby nauczyć się nim robić notatki. Dzięki temu pomaga wyrabiać charakter pisma. Z kolei pióra kulkowe są kompromisem pomiędzy tymi tradycyjnymi, a długopisami. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że zalanie palców czy dokumentu atramentem się nie zdarza, a tekst się nie rozmazuje.

Zalety korzystania z pióra

Niezależnie od tego, czy wybór padł na to wieczne, czy kulkowe, oba mają dużą przewagę nad zwykłym długopisem. Przede wszystkim notuje się nimi zdecydowanie lżej. Do tego stopnia, że polecane są osobom, które cierpią na stany zapalne stawów lub problemy z nadgarstkami.

Po drugie oba produkty są wytrzymałe i służą wiele lat. W zależności od rodzaju wymienia się w nich wkłady, naboje lub uzupełnia tradycyjnie atramentem. Wpisują się więc świetnie w trent wytwarzania mniejszej ilości odpadów i życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Po trzecie pióra są zaprojektowane tak, aby pisanie nimi było przyjemnością. Są grubsze od zwykłych długopisów i zwykle wykonane z materiałów, dzięki którym ma się wrażenie, jakby były przedłużeniem ręki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × pięć =