Odbojnice na magazynie – do czego służą?

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że odbojnice są używane tylko w magazynach, aby chronić pracowników przed urazami. W rzeczywistości, urządzenia te mają wiele zastosowań i aplikacji.

Czym są odbojnice?

Odbojnice są zazwyczaj wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego i mogą być przymocowane do ścian, podłóg i sufitów każdego magazynu. Ich głównym celem jest zapobieganie uszkodzeniom towarów, które mogą być przechowywane w obiekcie.

Jak działają?

Zderzaki działają poprzez absorbowanie siły zamiast przekazywania jej na inne struktury. Na przykład, gdybyś miał upuścić skrzynię pełną szklanych butelek na betonową podłogę bez użycia odbojników, istniałaby niewielka szansa, że skrzynie przetrwają upadek bez pęknięcia. Odbojniki zmniejszają siłę uderzenia przenoszoną przez skrzynie, dzięki czemu nie rozpadają się one w transporcie lub podczas przemieszczania w magazynie. Oznacza to mniej zmarnowanych materiałów i mniej czasu poświęconego na wymianę uszkodzonych elementów!

Czy istnieją różne rodzaje odbojników?

Tak! Istnieją trzy główne typy: płaskie, narożne i krawędziowe. Każdy typ ma swój własny, unikalny zestaw cech, które sprawiają, że jest idealny do określonych sytuacji w magazynie.

Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania, to sprawdź stronę: https://odbojnice24.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =