Nowe trendy w wyposażaniu mieszkań

Każda osoba posiadająca własne cztery kąty pragnie, aby były one urządzone z klasą i jednocześnie modnie. Dlatego aranżując mieszkanie czy dom, należy patrzeć przede wszystkim w katalog aktualnych trendów obowiązujących w wystroju wnętrz, a nie na dawno minione rozwiązania, które są już przebrzmiałe i często nie nadają się do zastosowania współcześnie.

6 wskazówek

W roku 2019 będzie obowiązywać kilka trendów w zakresie aranżacji mieszkania, z którymi warto się zapoznać już dzisiaj, aby uwzględnić je w swoich planach. Można do nich zaliczyć:

a) paletę kolorów od firmy Pantone – każdego roku fachowcy z Instytutu Pantone prezentują najmodniejsze kolory na dany sezon. W roku 2019 są to m.in.: jasna szarość, kremowa biel, zimny odcień niebieskiego, mocny fiolet (Ultra Violet), lawendowy róż oraz jaskrawa limonka.

b) zaskakujące połączenia – w najnowszych trendach uwzględnia się łączenie kolorów ciepłych oraz zimnych, np. bladego niebieskiego z ciepłym pomarańczowym.

c) złote dodatki – ciekawym trendem na nadchodzący sezon są pozłacane elementy wystroju, m.in. lampy, gałki do mebli, donice czy ramki na zdjęcia. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza w domach urządzonych w stylu skandynawskim.

d) ciekawe wzory – w aranżacji pomieszczeń nie zabraknie również niekonwencjonalnych wzorów, np. liściastych, o kształcie pąka kwiatu czy innych nawiązujących do flory.

e) funkcjonalność – nowoczesne meble i dodatki powinny być przede wszystkim użyteczne. Można zrobić większe miejsce w szafie na deskę do prasowania czy ruchome szuflady, które pozwalają na łatwe porządkowanie rzeczy.

Ciekawymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie mogą być również jonizatory powietrza. Ostatnio coraz częściej zamiast tradycyjnych kranów montuje się w mieszkaniach tzw. baterie trójdrożne, umożliwiające szybkie przełączanie wody na ciepłą, zimną i filtrowaną. Ich przykład można zobaczyć na https://sklep.water-star.pl/baterie-trojdrozne-c-12.html.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + dziewiętnaście =