Jaki komputer kupić dziecku?

Dorośli wykorzystują komputery przede wszystkim do pracy, ale obecnie są one niezbędne także młodszym i to właściwie od początku wejścia w wiek szkolny. Będzie to bowiem pomoc w nauce, a przy okazji także źródło rozrywki. Na jaki komputer dla dziecka się zdecydować?

Mobilność

W przypadku najmłodszych rodzice wolą mieć kontrolę nad tym z jaką częstotliwością i z czego dzieci korzystają na komputerze. Z tego względu na początku lepiej zdecydować się na komputery pc, które będą umieszczone na stałe w pokoju dziecka, więc nie będzie zabierało sprzętu w różne miejsca w domu czy też do szkoły.

Łatwiej wtedy kontrolować, ile czasu spędza przed monitorem, a przy okazji uniknie się sytuacji w których urządzenie zostanie uszkodzone, o co nietrudno w wieku w którym kwestia odpowiedzialności jest jeszcze mocno umowna. Dopiero, gdy dziecko nieco podrośnie można się zdecydować na mały laptop, który będzie również mogło zabrać ze sobą do szkoły, gdyby zaszła potrzeba na przykład przygotowania jakiejś prezentacji.

Dopasowanie wymagań

Zależnie od wieku różne będą także wymagania odnośnie samej jakości danego sprzętu. O ile małe dzieci korzystają z komputerów przeważnie do uzyskania podstawowych pomocy do nauki czy skorzystania z mało wymagających gier edukacyjnych, o tyle wraz z upływem lat sprzęt powinien być coraz bardziej zaawansowany. Dla nastolatków lepiej wybrać już komputer, który umożliwi uruchomienie różnych gier, jak i skorzystanie z profesjonalnych programów, by umożliwić im rozwój umiejętności oraz zainteresowań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − jedenaście =