Najpiękniejsze sukienki na lato

Trendy we wzorach

W nadchodzących miesiącach prym będą wiodły przeróżne wzory. Kolejny rok z rzędu modne będą groszki – te klasyczne, duże i mniejsze oraz bardziej awangardowe w formie nieregularnych plamek. Coraz bardziej popularne będzie też łączenie kropek różnych wielkości w jednym princie. Modna będzie także klasyczna krata zwykle kojarzona z sezonem zimowym, tym razem zdobi także sukienki letnie, czy modny od zeszłego roku, raczej odważny wzór typu tie-die. Nowością będzie moda na wzory geometryczne i inspiracje ze sztuki awangardowej.

Retro stylizacje

Koło zatoczą także elementy kojarzące się ze stylem retro: kokardy, falbanki, kołnierzyki i stójki czy bufiaste rękawy. W tym sezonie warto odważyć się na połączenie takich stylizowanych elementów ze stylizowanym wzorem. Sukienka z ogromnymi rękawami, kokardą i do tego w groszki, jeszcze sezon temu mogła kojarzyć się z kostiumem na przebieraną imprezę, ale w tym roku trudno będzie przesadzić. 

Gdzie znaleźć

Jak wiemy w modzie trudno o coś nowego i trendy powtarzają się co kilka lat, czasem można mieć szczęście i dostać w spadku po mamie czy babci rzeczy, które modne za ich młodości, właśnie teraz wracają do łask. Czasem trafić można na autentyczną modową perełkę vintage z drugiej ręki. Jednak jeśli nie mamy strychu pełnego świetnie zachowanych ubrań z dawnych lat, ani cierpliwości do chodzenia po second-hand’ach, bez trudu odnajdziemy dla siebie piękne letnie sukienki podczas zakupów w galeriach handlowych lub odwiedzając sklep z ubraniami online.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 7 =