Gdzie najlepiej jest wstawić meblościankę?

Meblościanki to meble, które przez długi czas nie cieszyły się zbyt dobrą sławą. Wynika to z faktu, że okresie PRL były powszechnie dostępne i na dodatek tandetnie wykonane oraz wykończone. Na szczęście dzisiaj ich wybór jest dużo większy i można się zdecydować na modele zaprojektowane w różnym stylu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Dzięki temu bez trudu dobierzemy mebel idealnie pasujący do wystroju naszego wnętrza.

Nowoczesne rozwiązania do salonu i pokoju dziecięcego

Tradycyjna meblościanka była zazwyczaj złożona z segmentów i ścianek pionowych, łączących pojedyncze elementy w miarę spójną całość. Ustawiało się ją bezpośrednio przy ścianie w taki sposób, że zajmowała sporą jej powierzchnię. Dzisiejsze konstrukcje są jednak mniejsze i znacznie bardziej gustowne, co powoduje, że ponownie zyskały uznanie wśród szerokiego grona klientów. Właściwie w niczym nie przypominają swoich poprzedników, ponieważ charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Ich ogromną zaletą jest bez wątpienia uniwersalność – pasują bowiem zarówno do niewielkich pokojów dziennych, dziecięcych i młodzieżowych, jak i do salonów. Wszystko przez to, że posiadają wiele rozmaitych, pojemnych szaf, szuflad i szafeczek, dzięki którym można w prosty sposób zagospodarować przestrzeń i zapewnić właściwą ilość miejsca do przechowywania ubrań, książek czy bibelotów.

Warto dodać, że wiele modeli omawianych mebli posiada wydzielone miejsce na sprzęt RTV, taki jak choćby telewizor. W ostatnim czasie szczególnie popularna jest meblościanka czarna, która sprawdza się zwłaszcza w nowocześnie zaaranżowanych salonach (np. w stylu skandynawskim).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + dwa =