Czy wynajmując auto trzeba zapłacić za jego ubezpieczenie?

Auta są zazwyczaj przedmiotem jednorazowej transakcji, a więc stają się po prostu własnością kupującego, po czym może on w pełni korzystać z oferowanych przez nie możliwości. Istnieje jednak inne, czasowe rozwiązanie, w którym to samochód za odpowiednią opłatą jest wypożyczany na konkretny okres czasu. Jak wiadomo w przypadku pierwszej opcji niezwykle ważne jest ubezpieczenie, będące obowiązkową częścią posiadania pojazdu. Czy tak samo jest podczas wynajmowania?

Kto zapewnia ubezpieczenie?

Chcąc wynająć samochód możemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów Warszawa Targówek jest jednym z miejsc, gdzie z powodzeniem można ich szukać. Jeżeli chodzi o takie pojazdy, to są one objęte podstawowym ubezpieczeniem zapewnianym przez dany zakład. Jest ono korzystne, gdyż chroni klientów przed odpowiedzialnością cywilną. Nie zapewnia jednak zabezpieczenia finansowego w przypadku uszkodzenia. W razie wypadku lub mniejszej stłuczki kierowca jest zobowiązany do pokrycia wszystkich kosztów naprawy. W związku z tym o wiele pewniejszym rozwiązaniem jest dokupienie dodatkowej polisy, aby nie musieć się przejmować ewentualnymi opłatami w razie kolizji, czy innej, podobnej sytuacji losowej.

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to konieczne, ale niewątpliwie może dać większy spokój podczas użytkowania wypożyczonego samochodu. Ważne, aby pamiętać o dokładnym sprawdzeniu kontraktu, ponieważ takie ubezpieczenie może być już włączone w całkowity pakiet. Jeżeli jednak tak nie jest, wówczas warto wziąć pod uwagę jego dokupienie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =