Zalety plis

Na rynku są dostępne różne produkty przeznaczone do aranżacji pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Jednym z takich rozwiązań są plisy, pozwalające na wykonanie efektownej dekoracji okiennej (montuje się je bezpośrednio w ramie). Oprócz walorów wizualnych posiadają również funkcję ochrony wnętrza przed promieniami słonecznymi i wścibskim wzrokiem z ulicy. Jeśli interesują nas doskonale wykonane plisy, koniecznie zapoznajmy się z ofertą tego sklepu internetowego: https://rolety24.net/plisy.

Rozwiązanie piękne, a jednocześnie niezwykle użyteczne

Plisy są zazwyczaj wykonane z wytrzymałego materiału umieszczonego między dwiema listwami. Składają się niczym harmonijka, umożliwiając w ten sposób łatwe zakrywanie i odsłanianie górnej oraz dolnej części okna. Ich podstawową zaletą jest nieskomplikowany montaż (bez problemu poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona osoba), a także prosta i niezwykle komfortowa obsługa, wynikająca ze specjalnego systemu regulacji (wygodne uchwyty).

Kolejnym atutem omawianych konstrukcji jest brak jakichkolwiek prześwitów – materiał bardzo szczelnie wypełnia całą przestrzeń w ramie okiennej, dzięki czemu słońce nie przedostaje się do wnętrza domu. Nie można również nie wspomnieć o tym, że wiele modeli pełni funkcję termoizolacyjną i wygłuszającą. Z tego powodu plisy nadają się idealnie do powieszenia w pokoju dziecięcym albo sypialni. Ostatnią zaletą tych konstrukcji jest ich łatwa dostępność w sklepach stacjonarnych i internetowych, a ponadto duża różnorodność. Obok klasycznych wersji przeznaczonych do okien w zwykłych pomieszczeniach występują też specjalne plisy na okna dachowe czy piwniczne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =