Wymarzone wesele – od czego zacząć orgnanizację?

Mówi się, że „jakie wesele takie całe życie”. Jest w tym lekka przesada, jednak wesele to spore wyzwanie organizacyjne i przede wszystkim finansowe, co stanowi jedno z pierwszych wspólnych wyzwań dla młodej pary. Wesele dla przyszłych małżonków często owiane jest pewną magiczną otoczką. Jest swoistym przypieczętowaniem ich miłości. To dobre podejście, ale przede wszystkim warto myśleć rozsądnie. Zbytnie trzymanie głowy w chmurach prowadzi często do wielu niepotrzebnych wydatków a nawet długów. Przede wszystkim całkowity koszt wesela to suma wielu kosztów pomniejszych. Drobne wydawać by się mogły „szczególiki” potrafią urosnąć do kilku tysięcy złotych.

Klucz do sensownych oszczędności – „budżet weselny”

Taki budżet to nic innego jak zestawienie aktualnych funduszy z możliwymi kosztami organizacji wesela. Pozwoli on lepiej i obiektywniej spojrzeć na sytuację i wybrać taki plan organizacji, który najlepiej będzie wszystkim odpowiadał. Działanie zgodnie z planem zredukuje znacząco ryzyko niepotrzebnych i nierozsądnych wydatków. Nie zachęcam tutaj do skąpstwa. Należy jednak zadać sobie pytanie czy to, że będzie drożej automatycznie oznaczało będzie lepszą zabawę i milsze wspomnienia? Wesele jest symbolicznym nowym początkiem, a nie ostatnim dniem w życiu (nawet jeśli najważniejszym). Moim więc zdaniem warto sporządzić plan, chociażby bardzo prosty, tak żeby radość nie była tylko na weselu, ale także i po nim.

Troszeczkę inaczej to wygląda z salą weselną. Warto na początku zacząć właśnie od tego elementu. Zazwyczaj taką salę należy wynająć już na okres od 1 do 1,5 roku. Daje więc to dużo czasu na dalsze planowanie i organizację. Jeśli szukacie swojego miejsca na wesele to ze swojej strony polecam zapoznać się ze stroną http://www.hotelautos.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + dwadzieścia =