Jakie kolory sprawdzą się w łazience

Wybór właściwego koloru do łazienki jest bardzo istotny, nie tylko ze względów estetycznych i aranżacyjnych, ale i powierzchniowych. Bowiem odpowiedni kolor może już wyraźnie wpłynąć na optyczne powiększenie się pomieszczenia lub jego zmniejszenie. Tak jak ta pierwsza opcja jest dla większości priorytetem, tak ta druga już nie za bardzo. Przy wykończeniu wnętrz nie możemy też zapominać o tym, iż łazienka w całości powinna być jak najbardziej funkcjonalna, komfortowa, a nie tylko gustownie urządzona.

Jakie kolory będą najlepsze w łazience

Najczęściej wykorzystywanym kolorem w łazience jest kolor biały – już się tak przyjęło, że to właśnie on utożsamiany jest z tą powierzchnią. Jednak mimo tego, iż świetnie się w połączeniu z asortymentem łazienkowym komponuje, to warto pomyśleć nad kolorem mniej powszechnym czy bardziej unikatowym. Z drugiej strony to właśnie biały jest kolorem uniwersalnym, kojarzy się ze schludnością i czystością i wciąż nie wypada z trendów. Ale też łatwo z nim przesadzić – zbyt duża ilość tego tonu może przytłoczyć i ochłodzić emocjonalnie pomieszczenie.

Idąc w kierunku bardziej wyrazistych kolorów, ciekawym rozwiązaniem może być kolor czarny w połączeniu z czerwonym. Łazienka nabierze charakteru, a zbytnią krzykliwość ścian stonować możemy zawsze jasnym odcieniem mebli oraz armatury – jedną z lepszych ofert w tym zakresie posiada firma Roca: innowacyjne technologie w połączeniu z ciekawymi projektami stanowią o jej oryginalności. Wykańczając łazienkę, nie możemy też zapominać o dodatkowych, lecz praktycznych elementach. Takich jak uchwyt na baterię prysznicową czy dobrej jakości wąż prysznicowy (grupę tych produktów znaleźć możemy tutaj: http://www.123lazienka.pl/axor).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =