Jak wybrać dobre buty piłkarskie?

Odpowiednie obuwie to niezbędne wyposażenie każdego piłkarza – niezależnie, czy traktuje sport jako hobby, czy jest profesjonalnym sportowcem. Wiele osób popełnia błąd bagatelizując wybór dobrej jakości butów, co często kończy się nieprzyjemnymi obtarciami stopy, a czasem nawet groźnymi kontuzjami.

Jaki rodzaj obuwia wybrać?

W przypadku obuwia piłkarskiego wybór jest prosty. Do grania w piłkę na murawie najbardziej odpowiednie są buty typu korki. Najlepiej, jeśli posiadają one wkręcane końcówki, jak chociażby “wkręty Puma”, które świetnie sprawdzają się podczas rozgrywek. Co dają wspomniane powyżej korki? Podstawowym zadaniem tego typu obuwia jest duża odporność na ślizganie się po boisku – wystające wkręty wbijają się delikatnie w ziemię, dzięki czemu noga pozostaje na swoim miejscu. Dobrej jakości buty korki piłkarskie są wykonane z odpowiedniego tworzywa, dzięki któremu czubek obuwia bez problemu wytrzymuje wielokrotne, silne uderzenia piłki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie obuwia?

Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednio dobrany rozmiar butów. Jest to niby oczywista rzecz, ale mimo to wiele osób nadal kupuje obuwie, które jest o jeden rozmiar za duże lub za małe. Należy się tego wystrzegać, ponieważ źle dobrana wielkość buta może przyczynić się do urazów stopy – nie wspominając o komforcie noszenia butów, który jest niezbędny podczas dynamicznych rozgrywek piłkarskich. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, jakiej firmy kupujemy buty piłkarskie – najlepiej wybrać markę, która specjalizuje się w produkcji obuwia lub odzieży sportowej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =