Jak umilić dziecku przygotowanie do snu?

Sen to ważny czas dla organizmu. Wtedy odpoczywamy oraz regenerujemy się przed kolejnym dniem. Warto zadbać o spokojną noc także w przypadku naszych dzieci. Pomóc może w tym kilka prostych kroków.

Miejsce snu

Małą pociechę przed snem najczęściej kąpiemy. Ręcznik dla dzieci musi być miękki oraz chłonny. Jeżeli martwimy się o dokładne wytarcie, zakupmy alternatywę z tzw. kapturem. Wtedy nasz malec będzie czuł się w łóżeczku komfortowo nawet przy drobnych niedopatrzeniach rodzica.

Samo miejsce snu to przede wszystkim materac. Warto, aby był dopasowany do dziecka, ale też miał odpowiednią twardość. Podkłady na materac stosuje się w celach ochronnych oraz do poprawy ogólnego komfortu. To niedrogi dodatek, który wpływa na jakość snu.

Pomieszczenie

Oprócz najbliższego otoczenia, istotną rolę odgrywa sama atmosfera panująca w pokoju. Niektóre dzieci lubią mieć źródła światła w pobliżu. Inne z kolei, doceniają rolę powietrza znajdującego się w pomieszczeniu.

Pamiętajmy o tym, że tutaj panują nieco inne reguły od sypialni dorosłych. Wietrzenie pokoju musi być w pełni kontrolowane. Jeżeli mamy wątpliwości co do samej jakości powietrza, zainwestujmy w nawilżacz. Dzieci łatwo się przeziębiają zatem temperatura sypialni malucha nie może być zbyt niska.

Ostatnia kwestia to rola rodzica. Czytanie na dobranoc czy też kręcąca karuzela nad łóżeczkiem sprawiają, że oczy zamykają się łatwiej. Nie zapominajmy o tych z pozoru mało istotnych detalach. Na szybkie zaśnięcie wpływa bowiem ogólne poczucie bezpieczeństwa naszego szkraba.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =